Translate

wtorek, 22 stycznia 2013

Garnier BB and Olay total effects 7in1 / Review!

Hi guys ;)
Today I have for u review 2 in 1.
First I would like to tell u something about Garnier BB. I decided to try it coz many girls on internet said that's really good product so I thought "why not?".


I must say that was my big mistake which I never forget for the rest of my life coz 2 days after I used it I had allergic acne and I fought with this 4 months or more. That was just terrible and I didn't know what can I do. 
3 days ago I bought new gel Olay Total Effects 7in1.
This product should:
1. Line Minimization: Reduces the appearance of fine wrinkles
2. Nourishing Moisturization: For a radiant, healthy glow
3. Tone Enhancement: Balances color & reduces appearance of age spots
4. Gentle Exfoliation: Smoothes and evens skin texture
5. Pore Refinement: Minimizes the appearance of pores
6. Free Radical Defense: Helps prevent damage to skin’s surface
7. Subtle Lifting: Hydrates for firmer skin appearance

After 3 days I can say that's awesome and what is weird for me it helps me with my allergic acne! I used many cosmetics special to allergic acne without results before. So if u guys have the same problem and u want to have perfect skin u can try this series. Maybe it helps u too ;)


xoxo, 
Yun ~

3 komentarze:

 1. Słyszałam że właśnie Garnier BB jest nie za dobry, ale nie wiedziałam, że aż tak żeby dostać jakieś uczulenie o; Dobrze, że powiedziałaś, bo chciałam go kupić na próbę, a ja mam bardzo wrażliwą twarz...o;

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten krem/podkład ma dość ciemny odcień mimo iż na opakowaniu jest napisane "jasny" więc nie polecałabym chociażby dlatego. Jeśli chcesz mogę ci przesłać próbkę bo mam jeszcze jedno nienapoczęte opakowanie które kupiłam gdy jeszcze nie widziałam żadnych zmian na skórze.

   Usuń
 2. A gdzie przycisk do obserwowania??

  OdpowiedzUsuń